Film Przyciąganie – idealną pożywką dla fanów science – fiction

Człowiek od zawsze interesował się kosmosem. Dręczyła go myśl czy we wszechświecie istnieje inne życie. Ostateczny dowód na istnienie kosmitów daje rosyjski film Przyciąganie.

Główna fabuła filmu

Wątkiem przewodnim jest okupacja jednego z rosyjskich miast przez najeźdźców z obcej galaktyki. Ich przybycie wzmaga w mieszkańcach Ziemi duży niepokój. Ostatecznie nie wiadomo czy kosmici mają pokojowe zamiary, czy targa nimi chęć skolonizowania naszej planety i uczynienia z Ziemian swoich niewolników. Przyciąganie film w tym przypadku nie ma fabuły wybitnie wyróżniającej się na tle gatunku SF.

Dlaczego rosyjscy twórcy zdecydowali się na propagowanie tego typu filmów?

Powód jest prozaiczny – filmy science fiction zawsze mają grono wiernych zwolenników. Poza tym temat obcych i ich inwazji jest bardzo medialny i nadający się na pierwsze strony gazet. W końcu w show-biznesie, a takim jest film, liczy się to, by o dziele pisało się i rozmawiało jak najwięcej. W jaki sposób, to już wątek poboczny.

Co jeszcze jest znakiem firmowym wyżej wymienionej produkcji?

Na pewno efekty specjalne. Na ich realizację przeznaczono krocie. W końcu statek kosmiczny powinien robić wielkie wrażenie wizualne i tak w istocie jest. Poza tym w główny wątek walki Ziemian i kosmitów został wpleciony wątek miłości międzygalaktycznej. Córka jednego z ziemskich generałów zakochuje się w przybyszu. Jest skłonna oddać za niego życie i zakończyć tę międzygalaktyczną wojnę.

Jednak to zadanie okazuje się trudne, gdyż wzajemne relacje obu ras pełne są niechęci, uprzedzeń, wręcz nienawiści. Wynika to przede wszystkim z niewiedzy i silnego poczucia strachu. Obie rasy tak naprawdę mają niewiele danych na swój temat.

Film The Boy – krótki rys horroru

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *