Niewierny Tomasz

Wiara nie jest rzeczą oczywistą, a ktoś kto wierzy nie musi być lepszym człowiekiem od pragmatyka.

Takie zestawienie dwóch różnych postaw pokazuje film Sprawa Chrystusa: https://film-milosc.pl/sprawa-chrystusa-film-online-recenzja/, który powstał na podstawie książki o tym samym tytule i opowiada prawdziwą historię.

Jej twórca i główny bohater Lee Strobel jest zdeklarowanym ateistą negatywnie usposobionym do rosnącej religijności swojej żony Leslie, dla której wierność nauce kościoła jest nadrzędną wytyczną postępowania w życiu.

Taka hierarchia wartości nie odpowiada Strobelowi, dlatego między małżonkami dochodzi do konfliktu zagrażającego trwałości ich związku.

Urażone ambicje inteligentnego prawnika i wybitnego dziennikarza śledczego znanej chicagowskiej gazety, stymulują go do rozpoczęcia dochodzenia w sprawie śmierci i zmartwychwstania Jezusa.

Ten uznany laureat Nagrody Pulitzera wykorzystując swój zawodowy profesjonalizm w odkrywaniu faktów, podejmuje jednocześnie próbę pojednania rodziny.

Dzięki temu filmowi mamy okazję poznać warsztat pracy reportera śledczego i wybrać się z nim w podróż w poszukiwaniu dowodów historycznych na odsłonięcie prawdy o historii człowieka uważanego za syna bożego.

To poznawanie prawdy zaskakuje nawet samego bohatera, ponieważ w zderzeniu z nią musi skonfrontować swoje dotychczasowe przekonania i poglądy. Dowody i opinie naukowe wybitnych badaczy nie pozostawiają miejsca na wątpliwości nawet takiemu sceptykowi jak Strobel. To co do tej pory wydawało się oczywiste, nagle zmienia znaczenie i postrzeganie rzeczywistości. W zupełnie innym świetle stawiają także postawę religijną jego żony.

Film The Boy – krótki rys horroru

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *